close
متخصص ارتودنسی
هفدهم شهریور برگ زرین دفتر انقلاب


 36سال پیش در چنین روزی، در جریان تیراندازی مأموران حکومت پهلوی به تظاهرات کنندگان در میدان ژاله تهران (میدان شهدا)، صدها تن به شهادت رسیدند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی  در سی و ششمین سالگرد قیام یوم ‌الله هفدهم شهریور، جمعۀ خونین، باصدور بیانیه‌ای اعلام کرد:

این روز یادآور ایثار و از جان گذشتگی شهدایی است که با نثار خون خود، میدان ژاله را میدان تحقق دلاورمردی و رشادت‌های تاریخی و تاریخ ساز خود کردند که تا روزگار باقی است نام آنها بر تارک تاریخ این مرز و بوم به عنوان  نگهبانان  انقلاب اسلامی و پیشقراولان  فجرآفرین  57  خواهد درخشید. غریو خونین عاشقان شهادت، طاغوت‏شکن و تاریخ‏ساز شد و به عنوان عامل تسریع کننده در روند شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن 1357 نقش تعیین کننده‌ای ایفا کرد.

در این بیانیه آمده است: سی و شش سال قبل درست در چنین روزهایی مردم کشور ما در گیرودار چند راهپیمایی بزرگ بر ضد حکومت ستمشاهی و دیکتاتوری پهلوی بودند که در نهایت حادثه خونین قیام  17 شهریور در میدان ژاله سابق تهران به دست گارد دژخیمان ارتش رژیم خودکامۀ پهلوی رخ داد و عاشورای حسینی بار دیگر در  شهریور تکرار شد و میدان ژاله به خون نشست و میدان شهدا نام گرفت.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پایان این بیانیه ضمن تاکید بر اینکه هفدهم شهریور 1357، برگی غرور‌آفرین از دفتر انقلاب اسلامی ایران است، اشاره دارد که تاریخ حیات انسان بر کره خاک از هابیل تا حسین و از حسین تا آخرین شهید، روزهای خونین بسیاری دارد و خواهد داشت وتاریخ انقلاب ما عاشوراهای بسیار به خود دیده است و هفدهم شهریور یکی از آن روزهاست که چون قطره‏‌های خون بر برگ‏‌های تقویم انقلاب ماندگار شده‏‌اند؛ خونی که با گذشت زمان نمی‏‌خشکد و از جوشش نمی‏‌افتد.

این شورا از عموم امت حزب‌الله و شهیدپرور، دعوت کرد تا با حضور انقلابی، پرشور و گسترده‌ خود در مراسم‌های بزرگداشت یوم‌الله 17 شهریور، به خصوص مراسم ویژه ساعت 17:30 امروز دوشنبه 17 شهریور میدان شهدای تهران برگزار می‌شود، ضمن زنده نگاه داشتن یاد و خاطره‌ شهدای گلگون‌کفن انقلاب اسلامی،  با آرمان‌های شهدا و امام شهدا تجدید میثاق نموده و گذشته پرافتخار را به عنوان چراغ راه آینده‌ خود قرار دهند و با بزرگداشت  این گونه ایام الله و زنده نگهداشتن پیام‌های جاودانه و راهگشای آن، کشور و نظام خود را از گزند حوادث و بلایای فتنه‌های آخر الزمان حفظ و انقلاب اسلامی خود را بیمه کنند.طبقه بندي: فرهنگی مذهبی،
امتياز : :: نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0
تعداد بازديد مطلب : 56

[ دوشنبه 17 شهريور 1393 ] [ 8:17 ] [ محمد سلامی ]

[ نظرات () ]