close
متخصص ارتودنسی
کتابخوانی می‌تواند به کاهش آسیب‌های اجتماعی منجر شود

مدیر بنیاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی گفت: کتابخوانی از اهمیت بسیاری برخوردار است و در بخش آسیب‌های اجتماعی رواج مطالعه می‌تواند جلوی بسیاری از این آسیب‌ها را بگیرد.

مصطفی راستینه در گفت و گو با ستاد خبری بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران، درباره نمایشگاه گفت: نمایشگاه کتاب، محل فرهنگی است و هرسال هم قویتر از سال گذشته برگزار می‌شود. امیدواریم این روند ادامه داشته باشد تنها مشکل موجود، قدرت خرید مردم و خانواده‌هاست که گاه برای تفریح به نمایشگاه می‌آیند. این امر از معضلاتی است که در بخش آسیب‌های اجتماعی با آن درگیر هستیم.

وی افزود: اگر بتوانیم فرهنگ کتابخوانی را بین مردم رواج دهیم، طبیعتا سطح آسیب‌های اجتماعی کشور پایین می‌آید و هرچه مردم برای خرید کتاب و استفاده از آن توانمندی بیشتری داشته باشند در حوزه پیشگیری آسیب‌های اجتماعی می‌توانیم فعالیت‌های گسترده‌‌تری اشته باشیم. امیدواریم بتوانیم قشری را که کتابخوان هستند برای خرید کتاب توانمند کنیم.

راستیه با اشاره به فعالیت‌های بنیاد اظهار کرد: بنیاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از سال 1382 فعالیت خود را به صورت کمیته آغاز کرده و از سال 1392 به عنوان یک بنیاد مشغول به کار شده است و از سازمان بهزیستی مجوز فعالیت دارد. این بنیاد در 17 حوزه که وزارت ورزش و جوانان به عنوان آسیب‌های اجتماعی تصویب کرده مشغول به فعالیت است و آسیب‌شناسی کردیم و راهکارهایی برای توانمندسازی خانواده‌ها و جوانان مطرح می‌کنیم.

این مقام مسئول درباره کتاب‌های منتشر شده این بنیاد هم گفت: کتاب‌های مرتبط به بلوغ جنسی چاپ شده که در مدارس و در میان نوجوانان و جوانان با استقبال خوبی روبه‌رو بوده است. بخش سبک زندگی که چندسالی است در آن حوزه فعالیت می‌کنیم و اولین کتابمان در این زمینه امسال منتشر خواهد شد.

به گفته وی تهیه کتاب برای اعضای بنیاد در برنامه‌های امسال قرار دارد .

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن، گفتگو با جهان» از تاریخ 16 تا 26 اردیبهشت ماه در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.طبقه بندي: اخبار کتابخانه،
امتياز : :: نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0
تعداد بازديد مطلب : 8

[ یکشنبه 20 ارديبهشت 1394 ] [ 18:46 ] [ محمد سلامی ]

[ نظرات () ]